conf_dermatologie.jpg
Au început înscrierile la cea de-a 19-a ediție a Conferinței de Dermatologie ”Zilele Gh. Năstase”, eveniment de tradiție pentru dermatologia românească, care reunește la Iași cei mai importanți dermatologi din țară și invitați speciali din străinătate.

Evenimentul se desfășoară în perioada 6 – 8 iunie 2013, la Bellaria – Iași şi este organizat, ca în fiecare an, sub egida Societăţii Române de Dermatologie de către Clinica Dermatologică din cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţe “Sf. Spiridon” Iaşi, Disciplina de Dermatologie din cadrul Universităţii de Medicină şi Farmacie “Gr. T. Popa” Iaşi și Uniunea Dermatologilor Ieșeni. Comitetul de organizare, fomat din echipa Clinicii de Dermatologie a Spitalului Județean de Urgențe ”Sf. Spiridon”, este condus și în acest an de Conf. Dr. Laura Gheucă – Solovăstru.

Temele acestei ediții sunt: „Dermatologia orală” și „Conceptul de medicină personalizată în dermatologie”.

Ediția din acest an a Conferinței de Dermatologie ”ZileleGh. Năstase” vă oferă posibilitatea de a participa la două workshop-uri speciale:

– ”Estetică medicală și terapii anti-aging”- susținut de John Katsantonis MD PhD, Atena, Grecia.

– ”Rolul terapiei fotodinamice în refacerea tegumentului facial fotoîmbătrânit” – susținut de Dr. Carmen Sălăvăstru, București, România.

O noutate absolută a ediției din acest an este cursul de specializare dedicat farmaciștilor, cu tema ”Corticoterapia topică în practica curentă a farmacistului”, curs de educație medicală continuă ce va fi creditat cu puncte EFC.

Înscrierile la conferință au debutat daja și puteți profita de tarifele reduse de înscriere până la 15 mai 2013. Pentru înscrierea online puteți accesa pagina web a conferinței, la http://dermatologieiasi.medicalmanager.ro/.

Pentru alte amănunte şi informaţii, contactaţi pe Mari SEMCU, tel/fax: 0232/240628, mobil 0728/116697, mari.semcu@oamenisicompanii.ro